Мода

Мода со познати мачки

Miu Miu објави ексклузивна линија од пет нови маици со некои од омилените мачки што ги знаеме од филмот. Секоја маичка има отпечатена фотографија, заедно со замаглување на текстот, објаснувајќи зошто овие мачиња се толку иконски.

Мачките што се употребени како принтови играат главни улоги во филмови, во колекцијата се вклучени: Џејк, вонземната мачка од американската научно-фантастична комедија од 1978 година, „Мачката од вселената“, Џонзи, потоа портокаловата мачка-жител на несреќниот USCSS Ностромо во блокбастерот во 1979 година “Вонземјанин”
 
Вклучени се и мачките што зборуваат од Pretty Guardian Sailor Moon, потоа безимената мачка во „Кум“ на Френсис Форд Копола како и Том и Џери на Хана Барбера.
Трендот брзо ги зарази трендсетерите во светот, но и креативните поединци што бро се упатија кон фото-дизајн студијата што изработуваат маички по желба, па почнаа да си додаваат свои омилени ликови. Некои љубители на животни си направија и маички со своите сопствени мачки, издизајнирани по свој вкус.

Каква е вашата реакција?

Возбудено
0
Среќно
0
Љубов
0
Несигурен/а
0
Смешно
0

Можеби ви се допаѓа

Leave a reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *